بازگشت به صفحه فناوری و شبکه های اجتماعی

4 نکته مهم در استفاده از شبکه های اجتماعیشبکه اجتماعی | رسانه | کارآفرین | اطلاعات | 4 نکته مهم در استفاده از شبکه های اجتماعی
4 نکته مهم در استفاده از شبکه های اجتماعی

تعداد بازدید : 161

رسانه های اجتماعی سیل عظیمی از محتوا را ایجاد کرده اند. یک جستجوی کوتاه در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام، شما را با حجم عظیمی از مقالات و داستان ها روبرو می کند. اکثریت مردم هر مقاله ای را بررسی نمی کنند و یا حتی نمی خوانند. بسیاری از افراد تنها نگاهی گذرا بر عنوان مقاله خواهند داشت.

 

به عنوان یک کارآفرین، این حجم عظیم اطلاعات می تواند منجر به انتقال اطلاعات و یا حس غلط به مخاطبان شود.. تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، مستلزم آن است که در مورد صنعت خود بسیار اطلاعات داشته باشید. در اینجا چهار نکته است که باید هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی به آن توجه کنید :

 

1. ما در اتاق های اکو زندگی می کنیم.

منظور از اتاق اکو این است که هر عملی که انجام می دهید و یا هر مطلبی که منتشر می کنید کاملا منعکس می شود و بازخورد دارد. معمولا در شبکه های اجتماعی به مطالب و اطلاعاتی توجه می کنیم که در راستای اعتقادات و علایق ما باشند. برای مثال، در حالی که یک کارآفرین مقاله ای درباره سختی ها و مزیت های کارآفرینی مطالعه می کند، ممکن است اکثریت افراد به این موضوع علاقه ای نشان ندهند زیرا آن ها به کار های ثابت علاقه مند هستند.

به عنوان یک کارآفرین، باید مردم را، به خصوص مشتری های هدف خود را درک کنید. باید به این نکته توجه کنید که رسانه های اجتماعی همان گونه که مفید واقع می شوند، ممکن است در صورت عدم توجه به محتوا و علایق مخاطب، باعث ایجاد مشکلاتی در رابطه بین شما و مخاطبان شوند.

 

2.  افراد بر عقاید خود تعصب دارند.

در راستای مفهوم اتاق های اکو، هر فرد مطالب را بر اساس تجارب گذشته خود انتخاب می کند و روی آن تعصب دارد. برای مثال کارآفرینان گاها در برخورد با اطلاعات و مقالات موجود در رسانه ها متعصبانه برخورد می کنند و تنها اطلاعاتی که با عقاید آن ها در یک راستا قرار دارند را انتخاب می کنند.

کارآفرینان با تغییر دنیا پیشرفت می کنند ولی بسیاری از کارآفرینان برای تغییر دنیا از تغییر دادن خودشان شروع می کنند. اما داشتن تعصب بر روی عقاید ممکن است باعث ایجاد تعارضات و مشکلاتی در این مسیر بشود. بر حقایق تمرکز کنید و حتی اطلاعاتی که مخالف با عقاید شما هستند را مطالعه کرده و بررسی کنید. به این ترتیب می توانید مسیر درست را بیابید.

 

3. هر محتوایی چند وجه دارد.

هر دفعه که یک مدل جدید آیفون بیرون می آید، مقالات بی شماری در مورد امکانات و ویژگی های آن منتشر می شود. این مقالات اغلب توسط روزنامه نگاران و بر اساس نظرات "طرفداران اپل" یا "طرفداران اندروید" نوشته می شود. یک طرف ممکن است بگوید که عملکرد مدل جدید بسیار بهتر از نسخه های قبلی است، در حالی که طرف دیگر ممکن است معتقد باشد که قیمت مدل جدید نسبت به کارآیی آن بسیار بالا است. این مقالات تنها قسمتی از نظرات کابران است.

قبل از انجام اقدامات، زمان کافی به بررسی جنبه های مختلف یک موضوع اختصاص دهید. تنها بر اساس اطلاعاتی که از طریق رسانه ها دریافت می کنید، تصمیمات مهم اتخاذ نکنید.

 

4. طیفی از اخبار جعلی وجود دارد.

بسیاری از مردم نمی دانند که اخبار جعلی قسمت بزرگی از اخبار منتشر شده را در بر می گیرد. یک مقاله خبری ممکن است اطلاعات خاصی را برجسته کند یا یک داستان را بچرخاند، بنابراین قسمت دیگر واقعیت را نشان نمی دهد. علاوه بر این، تعصب شخصی روزنامه نگار بر کیفیت مطلب منتشر شده تأثیر می گذارد.

هنگامی که شما اطلاعاتی که تحت تأثیر نظرات فرد دیگری است را می خوانید، توانایی خود را برای انجام کار درست و خلاقانه کاهش می دهید.


(میانگین امتیاز 3.9 از 10 رای)


آموزش کسب و کار

مشاوره کسب و کار

مجله کسب و کار

ارتباط با ما

یزد- بلوار باهنر- جنب پیتزا فروتن- پلاک 194

03537281281

03537281282


info@ssd-cg.com» بازدید امروز: 2
» بازدید دیروز: 17
» افراد آنلاین: 1
» بازدید کل: 24346